Kablosuz şarj, akıllı telefon kullanıcıları arasında yeni bir trend haline geldi. İPhone hayranları da iPhone X ve iPhone 8’de bu trendden keyif alıyorlar. İPhone’un önceki sürümleri bu özelliği sağlamıyordu. Bu özellik ilginç görünse de, her özelliğin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Ve çok az şanssız kullanıcı, kablosuz şarjı iPhone X / 8’de çalışmayı durdurduğu için bu özelliği bir avantaj olarak görüyor.

Bugün, olası iPhone 8 / X kablosuz şarj sorunlarının birçoğunu ve çözümlerini vurgulayacağız ve tartışacağız. Bu sorun için aşağıdaki makalede tartışılan birçok olası neden vardır. Öyleyse kablosuz şarjınızın neden iPhone X / 8 ile çalışmadığını merak etmeyi bırakın ve sorundan kurtulmak için aşağıdaki çözümleri izleyin.

1.Yöntem: Şarj Kitinizi Kontrol Edin

Tüm şarj kitinin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için, güç kaynağı veya adaptör gibi tüm elemanlarını kontrol etmeniz yeterlidir. Güç kaynağının iyi çalıştığından emin olmak için, şarj cihazını bağlamak için başka bir duvar prizi kullanmayı deneyin. Ayrıca, kullanımda uyumsuz veya arızalı bir kablosuz şarj kiti olup olmadığını kontrol edin. Bunun ardından sorunlu öğeyi bulmanıza ya da kitin sorunu olanın olup olmadığını söylemenize yardımcı olacaktır.

2.Yöntem: Şarj Kitinizi Kontrol Edin

İPhone X / 8/8 Plus’ın kablosuz şarjı sorun veriyorsa ve beklendiği gibi çalışmıyorsa, iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyin. Aygıtı yeniden başlatmak bazen, aygıtın kablosuz olarak şarj edilmesini engelleyebilecek yazılımla ilgili küçük sorunları gidermeye yardımcı olabilir.

İPhone’unuzu yeniden başlatmak için, önce cihazı kapatın. Ekranda “kapatmak için kaydır” mesajı görüntüleninceye kadar güç düğmesine uzun basın. Şimdi kırmızı renkli bir güç simgesi almak için sola sağa kaydırın. Bu, cihazınızı kapatır. İPhone X durumunda, sağ ve sol yan düğmelerin aynı anda tutulması haricinde, benzer bir işlemi takip edin.

3.Yöntem: iPhone X / 8’inizi Sıfırlayın

İPhone X / 8’inizin kablosuz şarj ile ilgili sorunları hala devam ediyorsa, donanımdan sıfırlama gerçekleştirmenizi öneririz. Bu sert sıfırlama, cihazınızın derhal kapanıp tekrar açılmasını sağlar. Cihazınız kablosuz şarj pedi üzerinde tutulduğunda tamamen yanıt vermiyorsa bu sorunu geçici olarak çözebilir.

4.Yöntem: iPhone X / 8 Kılıfınızı Çıkarın

Bu süslü dünyada, cihazlarımız için modaya uygun ve çekici telefon kılıfları kullanıyoruz. Ancak bu, iPhone X / 8’inizin (Plus) kablosuz şarjla ilgili sorunlarının nedeni olabilir. Birkaç kasa çok kalındır ve iPhone’unuzun kablosuz olarak şarj edilmesini önleyebilir. Cihazınız kablosuz olarak şarj olmuyorsa, iPhone’unuzu kasası olmadan şarj etmeyi deneyin. Bu çözüm birçok kullanıcının şarj sorunlarını çözmesine yardımcı oldu.